ALO - strona główna

Turniej Młodych Fizyków 2024

16.03.2024 r., w siedzibie Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyły się drugie zawody półfinałowe Turnieju Młodych Fizyków 2024. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Pierwsza z nich (Chrząszcze) w składzie: Amelia Malewska (kapitan) 3d, Adam Gocel 3c, Oliwier Jokiel 3d, Rozalia Kwiatkowska 3b, Łukasz Spyrka 4d i Krzysztof Żybura (zawodnik rezerwowy) 4b zajęła I miejsce i wywalczyła awans do finału ogólnopolskiego. Jakby tego było mało, druga drużyna w składzie: Jakub Jaworski (kapitan) 2a, Antonina Kaus 2b, Maciej Schydlo 2d, Łukasz Woźniak 2a, Ada Ziobrowska 2d, Szymon Gardziel (zawodnik rezerwowy) 2c zajęła II miejsce i również będzie reprezentować ALO PWr w krajowym finale. Warto podkreślić, że jest to trzecia w trzydziestosiedmioletniej historii Turnieju sytuacja, kiedy w finale mierzyć się będą dwie drużyny z jednej szkoły, co stanowi 50% wszystkich finalistów! Poprzednie dwie sytuacje również wydarzyły się za sprawą naszych szkolnych drużyn.
Zawody, podczas których nasi uczniowie będą walczyć o prawo reprezentowania Polski w Międzynarodowym Turnieju Młodych Fizyków w Budapeszcie, odbędą się 20 kwietnia 2024 r. w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Cała impreza odbędzie się w języku angielskim (w tym wystąpienia i dyskusje naszych uczniów).