Wychowanie fizyczne

Zajęcia sportową prowadzone są przez doświadczoną kadrę pedagogiczną i odbywają się w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr przy ul. Chełmońskiego 12 i 16 oraz Wybrzeżu Wyspiańskiego 40.

Zajęcia obowiązkowe realizowane są od I do IV klasy według modelu 2+1:

• 1 x w tygodniu po 2 godziny lekcyjne – zajęcia ogólne z podstawy programowej, odbywają się w grupach międzyklasowych, organizowanych osobno dla dziewcząt i chłopców,

• 1 x w tygodniu po 1 godzinie lekcyjnej lub co drugi tydzień po 2 dwie godziny lekcyjne – zajęcia do wyboru, wybierane przez uczniów zgodnie z ich zainteresowaniami, poziomem sprawności oraz potrzebami zdrowotnymi. Prowadzone są w koedukacyjnych grupach międzyklasowych.

W ramach zajęć uczniowie mają do wyboru: mix gier (piłka siatkowa, koszykówka, futsal, unihokej, piłka ręczna), piłka siatkowa, futsal, koszykówka, podstawy kulturystyki, judo – samoobrona, wioślarstwo, taniec towarzyski, pływanie (obecnie klasy pierwsze), trening funkcjonalny, turystyka górska i turystyka rowerowa (soboty raz w miesiącu po 7 godzin).

Dodatkowo oferujemy nieobowiązkowe zajęcia pozalekcyjne, podczas których uczniowie mogą uczęszczać na koszykówkę, wioślarstwo, piłkę siatkową, kulturystykę, tenisa stołowego oraz brać udział w zajęciach Szkolnego Koła Strzeleckiego.

Podczas zajęć WF młodzież korzysta z nowoczesnej bazy sportowej Politechniki oraz boisk i terenów zielonych w okolicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr.

Aktywność fizyczną rozwijamy także podczas wyjazdów weekendowych, narciarskich, kajakarskich oraz poprzez udział w zawodach organizowanych przez SZS Wrocław, Politechnikę Wrocławską oraz w turniejach szkolnych i pozaszkolnych.