10-lecie ALO PWr

Tegoroczny Rajd Nauczycieli i Absolwentów NARA 2024 ma szansę być wyjątkowym wydarzeniem, ze względu na obchody jubileuszu 10-lecia istnienia ALO PWr. Odbędzie się 28.09.24, czyli tuż przed głównymi uroczystościami jubileuszowymi (3-4.10.24). Z pewnością będzie to wspaniała okazja do wielu miłych wspomnień podczas wspólnej wędrówki Nauczycieli i Absolwentów po Górach Bardzkich, która zakończy się ogniskiem.

Zachęcamy do wypełniania formularza zgłoszeniowego pod linkiem: https://forms.office.com/e/DhXfcFDnPT

HARMONOGRAM WYCIECZKI (z zastrzeżeniem obecnego rozkładu jazdy pociągów).
Data: 28.09.2024 r. (sobota).

Wyjazd z Wrocławia pociągiem Kolei Dolnośląskich o godz. 08:09 do stacji Bardo Śląskie. Po drodze przygoda z przymusową przesiadką na autobus zastępczy KD z powodu remontu torowiska między Strzelinem a Bardem. Podróż zajmie nieco ponad dwie godziny. Na miejscu dwa możliwe warianty wycieczki, zależnie od pogody.
Wariant pierwszy przy sprzyjającej pogodzie: ze stacji kolejowej przez Rynek szlakiem niebieskim na polanę w lesie pod szczytem Młynarza 412 m n.p.m. Tam ognisko rozpalone wspólnie z przygodnie napotkanym chrustem. Przy ognisku pieczenie tego, co się ze sobą przyniesie, wspomnienia, plany na przyszłość, wyrazy sympatii. Powrót tą samą drogą. Łącznie prawie dwie godziny marszu i 6,4 km. Na polanie pod szczytem Młynarza brak infrastruktury turystycznej w postaci wiaty. Teren objęty jest możliwością biwakowania, nawet nocą (dla zmęczonych wycieczką).

W związku z tym, przy brzydkiej pogodzie wariant drugi – więcej ruchu, żeby nie zmarznąć. Początkowo niebieskim szlakiem z Barda przez Młynarza do odbicia szlaku w dół przy strumyku, a następnie po trawersie do odbicia duktu w prawo w górę do polany na rozstaju 6 duktów leśnych na nienazwanej przełęczy pomiędzy Brzeźnicką Górą 523 m n.p.m. i Lisiurą 450 m n.p.m. Stamtąd najkrótszą drogą do połączenia z niebieskim szlakiem, a nim w dół do Barda. Łącznie 2 i pół godziny marszu i 7,7 km. Powrót z Barda: początkowo autobusem zastępczym KD o godz. 14:44 z przesiadką po drodze na pociąg w Strzelinie. We Wrocławiu będziemy ok. godz. 17.00.

10-lecie ALO PWr na sportowo!

Zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz absolwentów szkoły do świętowania na sportowo 10-lecia istnienia ALO PWr. Spotkajmy się 3 października (czwartek) w godzinach od 10.00-14.00 w Hali Sportowej PWr przy ulicy Chełmońskiego 12, budynek P-22. W programie spotkania przewidzieliśmy mecze pomiędzy uczniami, absolwentami i nauczycielami w następujących dyscyplinach: koszykówka –  zawody od 10.00, piłka nożna od 11.30, piłka siatkowa od 12.45.

Prosimy chętne osoby, które chciałyby wziąć udział w tym wydarzeniu sportowym o zgłaszanie się do 30 września 2024r. na adres krzysztof.zemankiewicz@alo.pwr.edu.pl lub sekretariat@alo.pwr.edu.pl z podaniem wybranej dyscypliny.

W trakcie imprezy przewidziano wiele konkursów i zabaw na wesoło. Zapraszamy!

Nauczyciele wychowania fizycznego.