Turniej Młodych Fizyków

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że w rozegranym 18 kwietnia 2026 r. ogólnopolskim finale Turnieju Młodych Fizyków nasza drużyna odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo zdobywając tak upragniony złoty medal i w lipcu pojedzie reprezentować Rzeczpospolitą Polską (jako Team Poland) do Zurychu na dwutygodniowy International Young Physicists’ Tournament, gdzie będzie walczyć dalej.
Warto nadmienić, że wygrana naszej drużyny zakończyła kilkunastoletnią serię zwycięstw drużyny Warszawskiej.
 
Reprezentowali nas:
Mateusz Tokarski (kapitan), kl. 4a
Sasha Matkowskie, kl. 4d
Szymon Jelonkiewicz, kl. 3a
Franciszek Żółtogórski, kl. 3a
Oliwia Pluta, kl. 2d
Mariia Fokina (zawodniczka rezerwowa), kl. 2a
 
Wszyscy nasi Uczniowie pokazali ogromną determinację, wielką charyzmę i wysoką kulturę rywalizacji. Ponadto wykazali się umiejętnością dyskusji o fizyce na bardzo wysokim poziomie i w dodatku w języku angielskim. Ich sukcesy kosztowały wiele godzin pracy, a zaangażowanie i współpraca oraz wachlarz zdobytych umiejętności są wprost nie do przecenienia.
 
Zdobyte medale dają wymierne korzyści w czasie procesu rekrutacji na studia na wybrane uczelnie (Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski).