Olimpiady „matematyczne” – od Końskich przez Pekin do Bath

W dniach od 2-6 kwietnia odbył się finał LXXV Olimpiady Matematycznej w Końskich w którym brała udział rekordowa liczba uczniów z Naszej Szkoły: Błażej Chamuczyński (3A), Jakub Gaj (3A), Oskar Kalinowski (4A), Mateusz Wawrzyniak (3A), Michał Węgrzyn (4A), Aliaksandr Zushchyk (4B) i Rafał Żebruń (2A).
Największy sukces osiągnął Mateusz Wawrzyniak, który został laureatem i jako jeden z sześciu zawodników będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej (IMO) w dniach od 11-22 lipca w Bath (Wielka Brytania). Ponadto Mateusz zakwalifikował się na Międzynarodowy Letni Obóz Matematyczny, który odbędzie się w Pekinie (Chiny) w dniach od 12 czerwca do 4 lipca.
Laureatem IV stopnia został Rafał Żebruń, który jest jednocześnie zawodnikiem rezerwowym na obóz naukowy.
Wszyscy pozostali uczniowie ALO zdobyli tytuły finalistów OM.

13. marca w Głównym Urzędzie Statystycznym w Warszawie odbył się finał VIII Olimpiady Statystycznej. Naszą Szkołę reprezentował na tych zawodach ogromny pasjonat wszystkich zagadnień związanych ze statystyką – Igor Zierkiewicz (3D). Igorowi należą się ogromne brawa i gratulacje – podczas zawodów zakwalifikował się do ścisłej czołówki i zdobył tytuł laureata!

6. kwietnia w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego zakończyła się tegoroczna Olimpiada Lingwistyki Matematycznej. Wielkie gratulacje należą się Patrycji Budzyń (4C), która została finalistką tej olimpiady!
Wszystkim należą się ogromne brawa i gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów!