Wolontariat

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PWr wychodząc naprzeciw problemom społecznym otaczającego nas świata angażują się w pomoc potrzebującym i dotkniętym wykluczeniem. Szkolny Zespół Wolontariatu koordynuje i inicjuje różnorodne działania charytatywne i pomocowe. Wśród nich znalazły się:

• Fundacja Cancer Fighters na rzecz dzieci dotkniętych chorobą nowotworową poprzez zbiórkę prezentów i odwiedziny dzieci,
  • „Szlachetna paczka” – czynnego udziału młodzieży i nauczycieli,
  • zbiórka odzieży, produktów żywnościowych, sanitarnych, zabawek dla podopiecznych Domu Samotnej Matki i Bezdomnych Kobiet Św. Brata Alberta we Wrocławiu,
  • Zbiórka artykułów na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu,
  • Organizacja koncertu z licytacjami na rzecz Stowarzyszenia Pomocy ISKIERKA prowadzącego świetlice środowiskowe we Wrocławiu,
  • Przeprowadzenie Kiermaszu Bożonarodzeniowego oraz Wielkanocnego z ozdobami i dekoracjami  wykonanymi przez podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Iskierka, z których dochód wsparł działalność Stowarzyszenia,
  • Pomoc uczniów ALO w odrabianiu lekcji dzieciom, podopiecznym Stowarzyszenia ISKIERKA.
  • Udział w akcji Góra Grosza, zachęcającej do dzielenia się drobnymi datkami na rzecz Towarzystwa Nasz Dom organizującego pomoc psychologiczną i opiekę dla potrzebujących dzieci z całej Polski.
  • Dołączenie do inicjatywy Fundacji im. Zbigniewa Herberta „Podaruj wiersz” z okazji Dnia Życzliwości, promująca kulturę, poezję oraz dzielenie się dobrym słowem z drugim człowiekiem.
  • Zbiórki i akcje pomocowe na rzecz uchodźców z Ukrainy oraz Ukraińców pozostających w kraju, wyrażając solidarność i wsparcie w trudnych czasach trwającej wojny.