Absolwenci ALO PWr laureatami konkursu IMC (International Mathematics Competition for University Students).

W dniach 5-11 sierpnia 2024 r. odbyła się 31. edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego dla studentów uczelni wyższych. Absolwenci Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej odnieśli ogromny sukces: jedną z głównych nagród (Grand Grand First Prize) otrzymał Łukasz Orski, zaś złoty medal konkursu przyznano także absolwentowi ALO Bartłomiejowi Bychawskiemu. W konkursie rywalizowało prawie 500 młodych matematyków z całego świata. Uczestnicy mieli do rozwiązania 10 zadań przygotowanych przez jury pod przewodnictwem prof. Johna E. Jayne’a z University College London.

Jesteśmy dumni z dokonań naszych absolwentów i życzymy Łukaszowi i Bartłomiejowi dalszych sukcesów.

Uczniowie ALO mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności matematycznych podczas zajęć dodatkowych dla olimpijczyków, prowadzonych przez naszych wybitnych absolwentów.