ALO - strona główna

Dni Kariery ALO PWr 2023

W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Wrocławskiej, w jednej z najlepszych i najszybciej rozwijających się szkół w Polsce, dbamy o spójność kształcenia szkolnego z karierą zawodową naszych absolwentów.

Kształcimy przede wszystkim przyszłych absolwentów Politechniki Wrocławskiej, zakładamy, że tych najlepszych absolwentów, którzy w przyszłości będą pracować w najbardziej znaczących firmach w Polsce i na świecie. Uczniowie uczą się w klasach o profilach opartych na przedmiotach ścisłych, czyli są wspaniałymi kandydatami na wybitnych inżynierów, konstruktorów, wynalazców oraz naukowców.

Przy ogromnym wsparciu rodziców naszych uczniów organizujemy projekt DNI KARIERY ALO PWr 2023, który ma pomóc młodym ludziom podjąć trafne decyzje o wyborze dalszej ścieżki kształcenia oraz ścieżki zawodowej.

Uczniowie klas maturalnych:

16 listopada (Dzień Doradztwa) będą spotykać się ze specjalistami w dziedzinie doradztwa zawodowego
i kreowania własnej kariery oraz Działem Rekrutacji PWr,

17 listopada (Dzień Biznesowy) odwiedzą duże firmy zatrudniające inżynierów oraz specjalistów z branży IT (GlobalLogic, VOLVO, Gazoprojekt, Schumacher) oraz spotkają się z pracownikami tych firm w szkole, żeby poznać środowisko pracy oraz historie zawodowe pracowników wykonujących współczesne zawody,

18 listopada (Dzień Absolwenta ALO) spotkają się absolwentami ALO PWr, którzy podzielą się z uczniami swoimi refleksjami na temat wyboru kierunku studiów i dodatkowych możliwościach związanych ze zdobywaniem kwalifikacji.

Ze względów organizacyjnych wynikających z dostępności osób, na których obecności nam bardzo zależy, 15 listopada odbędzie się spotkanie uczniów klas IV z pracownikiem firmy Intel oraz specjalistą od budowania własnej kariery. Natomiast 27 listopada część uczniów odwiedzi siedzibę firmy NOKIA, żeby lepiej poznać charakter pracy
w tej firmie.

Koordynatorem projektu z ramienia ALO PWr jest doradca zawodowy ALO PWr – pani Wioletta Zychla, natomiast
z ramienia rodziców uczniów ALO PWr – pan Marcin Piwowarczyk.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt rodzicom, absolwentom, pracownikom Politechniki Wrocławskiej oraz przedstawicielom firm, które zgodziły się z nami współpracować. W tej chwili prowadzimy rozmowy z LG Energy Solution, Tarczyński S.A., MPWiK, Rexer, Nawrot   o możliwości współpracy w ramach tegorocznego i następnych projektów DNI KARIERY ALO PWr.

Następna edycja projektu, przeznaczona dla uczniów klas III odbędzie się w marcu 2024r.

Anita Skrzyniarz, dyrektor ALO PWr