Osiągnięcia – przedmioty humanistyczne

Beata Mazurkiewicz laureatką konkursu Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec.

Jest Nam niezwykle miło poinformować, że Beata Mazurkiewicz z klasy 2A została laureatką konkursu Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec pt. Homonimy! Praca graficzno-językowa Beaty znalazła się pośród 12 nagrodzonych prac i zostanie umieszczona w specjalnym kalendarzu na rok 2021. Konkurencja była silna, tym bardziej serdecznie gratulujemy Beacie!

Poeci z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego najlepsi na Dolnym Śląsku!
Ala Musiał z klasy 2 A – pierwsze miejsce, Michał Kucharski, który od tego roku jest absolwentem – drugie miejsce, Emilka Rynkiewicz z klasy 2 A – wyróżnienie. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali poetycką klasę i triumfowali w tegorocznej edycji „Młody poeta z Dolnego Śląska” organizowanej tradycyjnie przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną. Spadkobiercom Wielkich Mistrzów serdecznie gratulujemy, życząc, by nigdy nie przestali dobierać się do witamin, jakie zawiera poezja.