Baza dydaktyczna

Siedziba Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej znajduje w budynku C-13 przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 23-25, zwanym potocznie „Serowcem”. Nazwę tę zawdzięcza on okrągłym, nierównomiernie rozmieszczonym oknom (inspiracją dla autorów projektu była taśma perforowana). Obiekt został wyróżniony nagrodą specjalną w konkursie Dolnośląska Budowa Roku 2007-2008.

W nowoczesnych wnętrzach C-13 liceum zajmuje II, III i IV piętro. Znajdują się tam sale lekcyjne, specjalistyczne pracownie oraz laboratoria. Wszystkie klasy wyposażone są w komputery i projektory multimedialne, dzięki czemu podczas zajęć nasi uczniowie korzystają z nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

Szkoła dysponuje sprzętem do zajęć budowy układów elektronicznych oraz robotyki z elementami programowania.

Oprócz siedziby szkoły w budynku C-13, Politechnika Wrocławska udostępnia naszym uczniom laboratoria i pracownie w innych budynkach. Licealiści mają tam do dyspozycji specjalistyczny sprzęt, taki sam, z którego na co dzień korzystają studenci kierunków ścisłych i technicznych. Pozwala to na praktyczną naukę fizyki, techniki i chemii.

Zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Wrocławskiej przy ul. Chełmońskiego 16. SWFiS dysponuje nowoczesną bazą i oferuje zajęcia z ponad 40 dyscyplin sportowych. Na miejsce uczniowie są dowożeni środkami komunikacji miejskiej lub dochodzą pieszo pod opieką nauczyciela.